Hakkımızda

Kozmetik sektöründe lider markaların Türkiye'deki satış, pazarlama ve dağıtımı yapmak üzere 1998 yılında Musa Kazım Engin tarafından kurulan Yöntem Kozmetik, Engin Şirketler Grubu şirketidir.

Türkiye kozmetik pazarına katma değer sağlayarak öncü bir şirket olmayı vizyon edinen Yöntem Kozmetik, kurulduğu günden bu yana bireylerin kozmetik kültürünü artırmanın yanı sıra tüketicilerin zengin ürün çeşitleri ile her noktada buluşmalarını sağlıyor.

Procter&Gamble'ın dünyaca ünlü kozmetik markası Max Factor Yöntem Kozmetik'in geniş ürün portföyünün ilk üyesi. Daha sonra 2001 yılında diğer bir dünyaca ünlü kozmetik üreticisi Coty'nin Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Yöntem Kozmetik, Coty'nin Adidas, Pierre Cardin, David Beckham gibi çeşitli kadın ve erkek parfümlerini tüketiciyle buluşturuyor.

2005 yılından itibaren gerek parfüm gerekse cilt bakım alanında çalışan üretici firma ve marka sayısının hızla artmasıyla Yöntem Kozmetik de büyümeye devam ederek Procter&Gamble'ın Olay, Puig'un Antonio Banderas gibi dünya çapında markaları da Türk tüketicisiyle tanıştırdı.

Kozmetik sektöründeki hızlı büyümeyle beraber hızlı tüketim sektörünün benzer başka kollarında da faaliyet göstermeye başlayan Yöntem Kozmetik, 2007 yılından itibaren dünyanın prestijli markası Braun ürünlerinin dağıtımını da Türkiye'nin 65 kentinde yapmaya başladı. 

Yöntem Kozmetik'in Türkiye distribütörlüğünü yaptığı markalar arasında P&G'nin kozmetik grubunda Max Factor, OLAY; şampuan, boya ve saç bakım ürünlerinde Wella, Koleston, Blendax, Pantene, Head&Shoulders, Rejoice; kadın ve çocuk bakımında Orkid, Prima, ağız bakımında İpana, Oral B ve erkek ürünlerinde Gilette'in yanı sıra Coty'nin Adidas, Pierre Cardin, David Beckham, Christina Aguilera, Katy Perry, Enrique Iglesias gibi parfüm-deodorant markaları ile Puig'in Antonio Banderas parfüm-deodorantları yer almaktadır. 

Yöntem Kozmetik ayrıca, P&G ve Numil'in internet satış kanalları ile Reckitt Benkiser'in hem parfümeri hem internet kanalı distribütörlüğünü de üstlenmiştir.

Yöntem Kozmetik, markaya özel stratejiler geliştirirek tüm satış noktalarına en hızlı dağıtım ve en doğru konumlandırmayı gerçekleştirmekte ve çalıştığı firmalar için çağdaş, güvenilir çözüm ortağı olma vizyonu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.